Członkinie stowarzyszenia

Agnieszka Kluszczyńska

Hotel Willa Odkrywców

Życie Agnieszki od zawsze toczyło się wokół wina – już od najmłodszych lat chłonęła ten niesamowity klimat za sprawą dziadka Dionizego (pół Polak pół Francuz) będącego kucharzem w niewielkim, klimatycznym bistro pod Paryżem. Agnieszka nawet się nie spodziewała, jak ogromne piętno na jej życiu odcisną wakacje spędzane właśnie z Nim we Francji…
Agnieszka ma pasje do wina w sercu od lat, ale w roku 2015 jej zamiłowanie uzyskało namacalną formę w postaci niewielkiego - przytulnego jak bistro Dziadka - butikowego hotelu w sercu Szklarskiej Poręby – Hotelu Willa Odkrywców (www.willaodkrywcow.pl). Obiekt wymarzony i zaprojektowany od podstaw przez Agnieszkę tak, aby mogła w nim zrealizować swoje najśmielsze winiarskie pomysły i marzenia… bo jeśli od wejścia wita Cię tablica z korków, kolekcja starych korkociągów, pośród której stoi Hibernal od Michała Pajdosza, ale i Pinot Noir od Copolli, w pobliżu znajduje się wypełniona bo brzegi biblioteczka winiarska – to wiesz, że Agnieszka bierze kwestię wina naprawdę poważnie… Agnieszka w tym całym winiarskim szaleństwie nawet pokoje nazwała od szczepów winorośli - ba! – pokoje nawiązują tu nawet swoją kolorystyką do poszczególnych szczepów. Agnieszka mocno sympatyzuje z Dolnośląskimi Winnicami, więc w Willi Odkrywców znajdziesz największy wybór win regionalnych w promieniu 200 km. Agnieszka jest uparta (czasem nawet w pozytywnym tego słowa znaczeniu), więc uparcie tworzy we wnętrzach swojego obiektu Galerię Winnic Dolnośląskich.
Agnieszka jest otwarta - dla doskonałych win z innych regionów Polski miejsce w Hotelu Willa Odkrywców też się znajdzie – świadczy o tym cała gama win z podkrakowskiej Winnicy Wieliczka, począwszy od jednoszczepowych Rieslingów i Chardonnay po najświeższe kupaże - Cuvee Regis i Cuvee Seraf.
Agnieszka kartę win stworzyła sama. Jest niebanalna i warto się z nią zapoznać – z Agnieszką J i z kartą win zresztą też J. Agnieszka jest dociekliwa - profesjonalną edukację winiarską rozpoczęła na początku 2000 roku, uczestnicząc w wielu winiarskich warsztatach, m.in. „Ikony Francji” z Markiem Bieńczykiem, „Austria” z Wojciechem Bosakiem, „Król Riesling” z Krzytofem Dobryłką. W roku 2012 miała możliwość uczestniczyć w spotkaniu z Bruno Andreu (Chateau Condamine Bertrand). Agnieszka ma na koncie wiele degustacji, warsztatów, szkoleń i imprez organizowanych przez instytuty wina, importerów czy producentów. W zaciszu Hotelu Willa Odkrywców organizuje degustacje i zabawy z winem dla swoich Gości. Agnieszka ma wiele marzeń – tym które jest najbliżej, tak już prawie na wyciągnięcie ręki, to organizacja Górskiego Festiwalu Wina Dolnośląskiego – jedynego tak wysoko położonego festiwalu wina. Czy się uda?
Agnieszka kocha wino całym sercem - bądź jak Agnieszka!