Członkinie stowarzyszenia

img

Anna Piela- Dyduch

Siciliamo Food & Wine, Słoneczny Kredens

Z wykształcenia ekonomistka, zajmuje się finansową stroną projektów unijnych. 
Czas wolny od pracy spędza przede wszystkim ze swoimi żywiołowymi dzieciakami..., ale gdy uda jej się znaleźć jeszcze jakąś chwilkę tylko dla siebie, sięga po dobrą książkę. Taką, która rozwija umysł, duszę, umiejętności kulinarne (kucharz to jej drugi nabyty zawód!). Jej pasją jest odwieczna miłość do kultury włoskiej. Właśnie ta miłość pociągnęła za sobą miłość do win - wszak Włochy bez wina istnieć nie mogą... Na chwilę obecną jest na etapie fascynacji Sycylią, a zwłaszcza sycylijskiego Food&Wine.
 

 
 

Kobiety Wina- czerwiec 2018
 
Pasja do wina pojawiła się u mnie kiedy...
Kiedy poznałam Monikę Bielkę-Vescovi na pewnym przypadkowym (?) evencie w Dworku Białoprądnickim. Już wtedy wiedziałam, że „coś chcę w życiu zawodowym zmienić”, że na pewno w tej zmianie na pierwszym planie muszą być ukochane Włochy, ale wciąż jeszcze błądziłam, nie wiedząc w którym kierunku dokładnie mam iść. Jej rada „bywaj na branżowych spotkaniach” i „zapisz się do KiW” z czasem zaowocowała projektem Siciliamo food & wine – bezpośredni import włoskiej (sycylijskiej) żywności i oczywiście wina :) 

Zawodowo zajmuję się...
Jeszcze… korporacyjnymi finansami, ale już niedługo (mam nadzieję) całe życie zawodowe skupi się na Siciliamo, a także nowym przedsięwzięciu: sklep+winebar (szczegóły wkrótce…).

Moje ulubione polskie wino to...
Może to kwestia chwili i miejsca degustacji, ale chyba najbardziej oczarował mnie Chardonnay z Winnicy Turnau. Musiaki z Winnicy Gaj również zrobiły ogromne wrażenie!

Moje ulubione połączenie wina i jedzenia to...
Długodojrzewający ser Pecorino Stagionato i beczkowe Nero d’Avola (Cantine Privitera, Sicilia), a w wersji light lekko musujące Babbio (Grillo, Zibibbo, Damaschino, Gorghi Tondi, Sicilia) z biszkoptem z truskawkami lub z… leżakiem i słońcem… :) 

Moje winiarskie marzenie to...
Poznawać włoskie winnice, umieć nazywać i rozpoznawać całe bogactwo aromatów i smaków degustowanych win oraz dyplom WSET 3

Za 5 lat planuję...
Cieszyć się swoją firmą, troszeczkę zwolnić i podróżować po Italii wraz z moimi - już za te 5 lat nie takimi małymi – dzieciakami (i mężem też :) )

Siciliamo Food&Wine
http://siciliamo.pl/