Członkinie stowarzyszenia

img

Bożena Czynciel

Restauracja Klimaty Południa

Życie Konstruktora  w harmonii z naturą w centrum Krakowa.
Urodziłam się dawno temu  pomiędzy dwoma wodnymi znakami jako osoba leworęczna i trzecia w kolejności po niezwykle ścisłych umysłach dwóch starszych braci.
Aby w swoich młodzieńczych ambicjach sprostać wyzwaniu przebudowy Świata postanowiłam ukończyć Politechnikę Krakowską wydział budownictwa lądowego, specjalność konstrukcje budowlane. Cóż… nie zbudowałam ani jednego imponującego drapacza chmur, które podziwiałam w wielu miejscach Świata, ani jednej estakady, mostu przez które mknęłam w samochodzie odkrywając różne zakątki Europy . Za to z ogromną czułością  myślałam o wielkich konstruktorach , których budowle takie jak Sagrada Familia Gaudiego stoją nie wiadomo dlaczego.
Moje życie szybko zboczyło z toru, mimo iż zapewne gdzieś w Mielcu, Rzeszowie i Żurawicy stoją jakieś hale liczone przez młodą asystentkę- konstruktora w Biurze Projektowym PZL Krakow. Na pewno stoi dom znajomych w Poznaniu i twardo stąpa po ziemi sama Pani konstruktor.
Trochę historii…
Po kilku latach poszukiwań miejsca w życiu, licznych podróżach, firmach w kraju i zagranicą  udało mi się znaleźć przystań na dłużej w sieci perfumerii  Sephora. Wówczas czyli ok.1998 nie było ani jednej  perfumerii, po prostu musiałam je wraz ze znakomitą ekipą z Polski i z Francji otworzyć. W ciągu zaledwie 6 lat otworzyłam ponad 40  perfumerii  w Polsce , w Czechach, Rosji i Francji.
Nieco wcześniej, w trakcie licznych podróży poznałam nieco bliżej tajniki wyrobu win i tzw. filozofie wina zamkniętą w butelce, jak to pięknie wyraził Ludwik Pasteur.
Wino, kuchnia, smaki, zapachy stały się moim wielkim hobby, aby po wielu latach pracy w korporacjach i niezbyt fortunnym zjeździe na nartach stworzyć jedno z pierwszych w Krakowie miejsc, gdzie edukowaliśmy i edukujemy do dziś naszych klientów, czym jest wino, jak wpływa na nasz styl życia, ile radości potrafi ofiarować i jak pięknie otwiera drzwi do wspaniałych ludzi.
Wino uczy harmonii życia, zdrowego odżywiania, ofiaruje możliwość poznania wielu ciekawych kuchni, smaków, zapachów, niepowtarzalnej formy spędzania wolnego czasu czyli stylu życia, który w dzisiejszym świecie pozwala przetrwać. Od prawie 10 lat prowadzę Restaurację Winiarnię Klimaty Południa. W tak zwanym międzyczasie staram się odkrywać nowe smaki, prowadzę i przygotowuje zapraszając najlepszych ekspertów i winiarzy wieczory degustacyjne i wyjazdy fakultatywne. Pomagam w organizacji konferencji międzynarodowych dla ludzi związanych z branżą,  W trakcie konkursów siedząc w jury nie tylko oceniam wino ale tez obserwuję ewolucję winnego rynku polskiego.
 Gdy czuję, że moja równowaga naturalna zostaje zachwiana wyjeżdżam do Prowansji, do domku przyjaciół, gdzie resetuję mój mózg i wracam aby kontynuować dzieło. Wyjeżdżam tez często do innych krajów winiarskich i do polskich winiarzy i zapewniam, że każdy z nich to najskuteczniejsza i jakże przyjemna lekcja terapii dla zabieganego człowieka.
Sukcesem w życiu jest wykonywanie zawodu, który byłby jednocześnie pasją. Tak właśnie się dzieje w moim życiu i właśnie tego wszystkim serdecznie życzę… na zdrowie!