Członkinie stowarzyszenia

img

Małgorzata Hałkowska

MADART Biuro Podróży

Kiedy składałam dokumenty na studia na kierunku Ogrodnictwo nie miałam pojęcia, że los zupełnie inaczej pokieruje moim wykształceniem. Szereg perypetii doprowadził mnie najpierw na Technologię Żywności ze specjalnością Wino i Napoje Wysokoalkoholowe w Płowdiw (Bułgaria), potem do Instytutu Przetwórstwa Spożywczego w Ałma-Acie (Kazachstan), a w końcu na Uniwersytet Opolski, gdzie poza czysto technicznym kierunkiem wpadłam też na matematykę i informatykę… a w końcu do Katedry Mikrobiologi, Genetyki i Biotechnologii.
Po 15 latach pracy na uczelni podjęłam jednak dość karkołomną decyzję, aby połączyć pracę z moją największą pasją, porzucić bezpieczny etat na Uczelni i otworzyć swoje małe biuro podróży MADART w uroczym zakątku Polski u stóp Beskidu Niskiego. Właśnie tam, w Jaśle ponownie winiarstwo zagościło w moim życiu – winnice otaczające to galicyjskie miasteczko są wszak miłym akcentem oferty turystycznej.
Kilka lat temu wraz z właścicielem kompleksu hotelowego Dwór Kombornia oraz właścicielem winnicy Dwie Granice w Przysiekach założyliśmy Fundację Slow Beskid, w ramach której zajmuję się z jednej strony rozwojem i promocją produktu turystycznego Beskidu Niskiego i Pogórza (w tym enoturystyki w tym regionie), a z drugiej wspieraniem polonijnej diaspory w województwie Charkowskim i Zaporoskim we Wschodniej Ukrainie. Fundacja SLOW BESKID jest współorganizatorem cyklicznego Międzynarodowego Konkursu Win Carpatia Vini w Komborni, Któremu patronuje Stowarzyszenie Kobiety i Wino. Od dwóch lat również czeladnikuję jako sędzia w konkursach win zarówno w Polsce, jak i za granicą.