img

5. NOE Festiwal | Patronat

NOE FESTIWAL
8 kwietnia 2018| Katowice | Międzynarodowe Centrum Kongresowe| godz. 11:00-19:00

To przedsięwzięcie promujące kulturę wina. Celem, który stawiają na pierwszym miejscu organizatorzy to edukacja. Wino towarzyszy człowiekowi od ponad 7 tysięcy lat. Już Ludwik Pasteur stwierdził, że to „najbardziej higieniczny napój świata”.
W każdej kolejnej edycji  gościem specjalnym NOE Festiwalu jest inny kraj winiarski. Gościem specjalnym V edycji NOE Festiwal będzie Hiszpania.
NOE Festiwal ma więc charakter kulturalno-poznawczy, jego ideą jest również dobra wspólna zabawa, która mu towarzyszy. To pierwszy taki Festiwal Wina w kraju.
NOE Festiwal ma misję przybliżania wina szerokim rzeszom konsumentów. Wino wymaga przygotowania, umiejętności cieszenia się nim w pełni, zaczynając od barwy, poprzez bogactwo aromatów, a kończąc na niuansach smakowych. Podczas Festiwalu oprócz okazji do poznania całej palety win z różnych zakątków świata, każdy będzie mógł uczestniczyć w otwartych panelach, które przybliżą zasady degustacji, łączenia wina z jedzeniem, czy oceny jakości tego trunku, tak, by umiejętnie i świadomie czerpać radość z jego walorów.

Kobiety i Wino objęły patronatem  piątą edycję Festiwalu.
http://noefestiwal.pl/


Do zobaczenia w kwietniu w Katowicach