img

Boginie Jedzenia. Pokaz specjalny w Kinie Agrafka | Patronat

 
 
Kino Agrafka i FILMS for FOOD serdecznie zapraszają na pokaz filmu BOGINIE JEDZENIA. 
Na widzów czekać będzie spotkanie z Paniami związanymi z krakowskimi i małopolskimi kulinariami oraz kieliszek wina i drobny poczęstunek. Stowarzyszenie Kobiety i Wino patronuje wydarzeniu.

Gośćmi pokazu będą
Jadwiga Lorek | Gospodartwo Agroturystyczne KOZIARNIA, RestoBar Ogień
Agnieszka Sendor | Pstrąg Ojcowski
Karolina Milczanowska | Redaktor naczelna Have a Bite Kraków

Spotkanie poprowadzi Maja Dutkiewicz ( Przystanek Kulinarny, Radio Kraków)

20 kwietnia ( piątek) | 19:00

BOGINIE JEDZENIA, reż. Vérane Frédiani, Francja 2016, 106’

W filmie "Boginie jedzenia" poznajemy wpływowe i twórcze kobiety, które działają w kulinarnym świecie: szefowe kuchni, cukierni, sommelierki, barmanki - od fine-diningu i restauracji z trzema gwiazdkami Michelin aż do streetfoodu. Pokazują, że poprzez gastronomię można zmieniać świat i, że kobiety mają tu do odegrania bardzo istotną rolę. Bohaterki filmu pochodzą z różnych miejsc, ale łączą je podobne motywacje i podobne troski. Traktują gastronomię jako platformę komunikacji z innymi, możliwość edukacji, promowania różnych kultur i tradycji, a także wspierania lokalnego biznesu. Dlaczego często trudniej jest im przebić się w świecie gastronomii niż mężczyznom? Czy rządzą nim równe reguły?


Bilety: 22 zł


FILMS for FOOD to inicjatywa, która łączy świat sztuki filmowej z kulinariami. To cykliczne pokazy najlepszych filmów (fabularnych
i dokumentalnych) o jedzeniu oraz towarzyszące im spotkania z ekspertami, naukowcami, artystami, dziennikarzami, producentami żywności i kucharzami.
Projekcje i dyskusje uzupełniają wydarzenia specjalne: degustacje, pokazy, warsztaty i akcje kulinarne oraz działania artystyczne.
Twórcy FILMS for FOOD rozwijają kulturę kulinarną w Polsce, traktując film jako narzędzie edukacji i nośnik zmian społecznych. Filmy prezentowane są tu w formie cyklu wędrującego po kinach i przestrzeniach artystycznych całej Polski.
 


Partnerzy pokazu:
FILMS for FOOD
Magazyn Wina 
Kobiety i Wino
Have a Bite Kraków
ŻYCIE OD KUCHNi