img

Tajemnicza Dedustacja - La Dolce Vita

W środku ferii zimowych rozgrzejmy Wasze serca wyjątkowymi winami podróżujące przez najciekawsze kulinarnie miejsca Europy. Krakowski Makaroniarz przygotuje dla Was dania, które odkrył podczas swoich ostatnich podróży a Monika Bielka-Vescovi ze Szkoła Sommelierów opowie Wam o włoskich winach i endemicznych śródziemnomorskich szczepach. Zapraszamy do stołu! 

Menu: 

Śliwki w bekonie – we Frankonii jako przekąska do wina sprawdzają się świetnie, dlatego od nich zaczniemy.

Śledzie z cynamonową konfiturą z cebuli i kruszonką piernikową – brzmi dziwnie, smakuje świetnie. Przednówek w Polsce to czas śledzia, dlatego na Tajemniczej Degustacji nie może go zabraknąć.

Tortilla de hinojo – nad Morzem Śródziemnym sezon na koper włoski w pełni. Hiszpanie traktują go jak ziemniaka i smażą z nim tortillę. Podążymy ich śladem. 

Pasta con bottarga – w Italii mówią na nią bottarga, we Francji jest znana jako boutargue, a w Grecji mówią avgotaraho. Wszędzie jest tak samo ceniona. My podamy ją z makaronem, choć bywa, że wystarcza do niej kawałek chleba.

Brasato al vino – w Piemoncie wołowinę piecze się zimą w czerwonym winie, a że i jedno i drugie mają dobre, to i danie wychodzi im zacnie. Pójdziemy tym tropem.

Bigne di San Giuseppe – bigne mówią w Rzymie, zeppole w Neapolu. Na przełomie zimy i wiosny gwarantowany przebój cukierni w Italii przygotowywany na cześć świętego Józefa. 

Koszt -130 zł od osoby
Zapisy - kobietyiwino@gmail.com 
Lokalizacja - dokładne miejsce degustacji podajemy smsem na 3 godziny przed rozpoczęciem degustacji.

Partnerami projektu są: 
Kobiety i Wino
Krakowski Makaroniarz
Szkoła Sommelierów