img

ALAIN DUCASSE- KUCHENNE WYZWANIA. Pokaz specjalny w Krakowie

Stowarzyszenie Kobiety i Wino  oraz Kino KIKA zapraszają na specjalny, jedyny w Krakowie pokaz filmu  ALAIN DUCASSE- KUCHENNE WYZWANIA oraz zakończenie Jesieni Enologicznej.

15 grudnia ( sobota) | 18:00


Gościem pokazu będzie  Dawid Balana Executive Chef Main Square Hospitality Group, absolwent Szkoły Alain Ducasse Education w Paryżu, którą ukończył z wyróżnieniem.
Spotkanie poprowadzi Magda Miśka- Jackowska

Jesień Enologiczna to cykl spotkań, jednoczących coraz liczniejsze grono miłośników wina i produktów regionalnych, dostarczających niezapomnianych wrażeń związanych z enologią, sztuką winiarską, historią winiarstwa w Polsce oraz tradycjami kulinarnymi

O filmie:
ALAIN DUCASSE- KUCHENNE WYZWANIA | The Quest of Alain Ducasse, reż. Gilles de Maistre, francja 2017, 84’

Gaskończyk Alain Ducasse to ikona francuskiej kuchni. Trzykrotnie zdobył trzy gwiazdki Michelin, a w całej swojej karierze uzyskał ich w sumie aż 21. Sklasyfikowany przez Forbesa na 94. miejscu na liście 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie, prezes sieci restauracji, idol wielu kucharzy na świecie, odznaczony legią honorową przez prezydenta Francji Jacques’a Chiraka. Na czym polega fenomen tego niezwykle pozytywnego człowieka urodzonego w Landes, który w wieku 27 lat jako jedyny z pięciu pasażerów przeżył katastrofę samolotu turystycznego, a potem stał się najbardziej znanym szefem kuchni i kulinarnym mentorem na świecie?
Ducasse to niespokojna dusza, która zadaje pytania, wciąż się rozwija i do czegoś dąży. Czego szuka jednak człowiek, który wydaje się mieć wszystko? Mając 23 lokale gastronomiczne na całym świecie i 21 gwiazdek Michelin, nadal tworzy nowe restauracje, buduje szkoły kulinarne i przesuwa granice własnego rzemiosła ku nowym, nieznanym horyzontom. Jest ciekawy świata, bezustannie podróżuje, a gotowanie jest dla niego nieskończonym kosmosem. Film jest portretem tej nietuzinkowej osobowości. Ducasse zgodził się, aby przez dwa lata kamera rejestrowała jego życie i pracę. Poznajemy tajemnicę kreatywności mistrza gotowania, jego filozofię życia i jedzenia, jak również jego nieustannie ewoluujący pęd ku rozwojowi.

Pokaz obywa się w ramach czwartej edycji Jesieni Enologicznej współfinansowanej ze środków Miasta Krakowa.


https://www.facebook.com/events/2207960759324622/