img

Czerwona Obsesja i Gościnność. Pokaz specjalny w Krakowie

Stowarzyszenie Kobiety i Wino, Kino Agrafka oraz FILMS For FOOD  zapraszają na pokaz filmu CZERWONA OBSESJA oraz spotkanie z Patrycją Siwiec i Adamem Pawłowskim MS autorami książki o sztuce dobrej obsługi w gastronomii GOŚCINNOŚĆ.
Spotkanie poprowadzi dziennikarka Radia Kraków, autorka programu Przystanek Kulinarny - Maja Dutkiewicz.

7 grudnia 2018 ( piątek) | 19:00

Pokaz odbywa się w ramach czwartej edycji Jesieni Enologicznej współfinansowanej ze środków Miasta Krakowa.

„Czerwona obsesja” to dokument, który na zawsze zmieni Wasze spojrzenie na przemysł winiarski.

„Kiedy zaczynaliśmy kręcić, myśleliśmy, że będzie to film o winie, ale wyszło coś więcej. Obraz politycznej i ekonomicznej zmiany warty Zachodu na Wschód” – mówi Warwick Ross, reżyser filmu w wywiadzie dla „The Hollywood Reporter”. „Czerwona obsesja” opowiada o wpływie współczesnej sytuacji ekonomicznej na ceny i jakość wina ze słynnego regionu Bordeaux. Twórcy szczególnie skupiają się na szansach i zagrożeniach, wynikających z rosnącego zainteresowania chińskich konsumentów.

Rynek Państwa Środka okazuje się dużo większy niż rzeczywista podaż wina. Taka sytuacja może doprowadzić do stałego wzrostu cen albo spadku jakości historycznego skarbu Francji. „Czerwona obsesja” zadaje kluczowe pytania o przyszłość wina Bordeaux. Widzowie będą mogli usłyszeć odpowiedzi z ust ekspertów rynku winiarskiego, miłośników wina i ekonomistów. A wszystko to na tle niezwykłych ujęć z francuskich winnic.