img

Festiwal Wina Niemieckiego w Warszawie | Patronat

Już po raz jedenasty serdecznie zapraszamy na Festiwal Wina Niemieckiego, a w tym roku po raz pierwszy w nowym miejscu - Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy w Warszawie.

Gościem specjalnym będzie Królowa Wina Niemieckiego AD 2019 - Carolin Klöckner.


Wśród tegorocznych wystawców będą nowi producenci zainteresowani wejściem na rynek Polski:

Badenia:

WG Britzingen/Markgräflerland eG www.britzinger-wein.de
Weingut Kilian Hunn www.weingut-hunn.de
Weingut Martin Waßmer www.weingut-wassmer.de
Weingut Rudolf Zimmerlin GmbH www.weingut-zimmerlin.com

​​​​​​​Frankonia:

Fürstlich Castell’sches Domänenamt www.castell.de

Hesja Nadreńska:

CS Becker GmbH www.weingut-becker.com
Weingut Schneider Müller GbR www.weingut-schneider.com
Weingut Ernst Bretz e.K. www.weingutbretz.de
Weingut Katharina Wechsler www.weingut-wechsler.de

Mozela:

Wine Export Quint www.weingut-quint.de
Weingut Heiden www.weingut-heiden.de
Weingut Marco Adamy www.weingut-adamy.de

Nahe:

Weingut K.H. Schneider www.schneider-mueller.com
Gut Hermannsberg Weinhandels GmbH www.gut-hermannsberg.de

Palatynat:

Josef und Martina Köhr GbR www.weingut-koehr.de
Weingut Petri GbR www.weingut-petri.de
Weingut ‘Hambacher Freiheit’n www.haass-wein.de
Weingut Fleischmann-Krieger www.fleischmann-krieger.de
Weingut Krebs GbR www.weingut-krebs.de
Deutsches Weintor eG www.weintor.de

Wirtembergia:

Weingut Graf Neipperg www.graf-neipperg.de
Remstalkellerei eG www.remstalkellerei.de

oraz

producenci obecni w Polsce, którzy poprzez swoich importerów lub osobiscie zaprezentują swoją ofertę i importerzy, którzy wina niemieckie mają w swojej stałej ofercie:

Weingut Hanewald-Schwerdt GdbR z Palatynatu - importer Winny Skład www.hanewald-schwerdt.de

Weingut Bernhard GbR z Hesji Nadreńskiej - importer Wine And You Sp. zo.o. www.weingut-bernhard.de

Moselland eG Winzergenossenschaftz Mozeli - importer Waldipol www.moselland.de

Weingut Familie Erbeldinger z Hesji Nadreńskiej - importer CityWine www.weingut-erbeldinger.de

Weingut Emmerich z Frankonii - importer Filia www.weingut-emmerich.de

Weingut Fuchs z Hesji Nadreńskiej www.weingut-fuchs.de

Mielżyński Wines Spirits Specialties www.mielzynski.pl

VivoLoVin www.vivolovin.de


Data: 11 kwietnia 2019
Miejsce: Dom Towarowy Bracia Jabłkowscy, II-e piętro, ul. Bracka 25


Program festiwalu:

godz. 12.00-16.30 degustacja dla branży winiarskiej

godz. 11.00 - 12.30 MasterClass 1 - Ikony niemieckich regionów winiarskich

godz. 13.30 - 15.00 MasterClass 2 - Ikony niemieckich regionów winiarskich

Oba MasterClass poprowadzi Tomasz Prange-Barczyński – krytyk winiarski, dziennikarz, redaktor Ferment.pismo o winie.

Informujemy, że podczas obu Masterclass będą omawiane te same regiony i tym samym prosimy o zgłaszanie się na jedno z nich.


Zgłoszenia udziału prosimy przesyłać na adres: info@winaniemieckie.pl do dnia 5 kwietnia.


Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Wstęp na MasterClass i otwartą degustację tylko po potwierdzeniu zgłoszenia przez organizatora. Spotkanie jest wyłącznie dla branży winiarskiej, importerów win i napojów alkoholowych, HoReCa, dziennikarzy i bloggerów branżowych. Informujemy, że liczba miejsc na MasterClass jest ograniczona.



Patronat medialny:
Ferment pismo o winie, Food Service, Kobiety i Wino, Newsgastro, Powinowaci, Vinisfera, Winformacja, Winicjatywa