img

Piknik pod wiszącą skałą - odlotowa wyjazdowa tajemnicza degustacja

Nie wiesz gdzie, ale wiesz co i z kim! Kolacja do osób, które lubią dreszczyk emocji. Krakowski Makaroniarz i Monika Bielka-Vescovi zeSzkoła Sommelierów zabiorą Was na odlotowy wyjazdowy piknik do kultowego miejsca. Do każdego dania podamy jak zawsze świetnie dobrane wina, perełki z polskich winnic. 

Czym jest TAJEMNINCZA DEGUSTACJA? 
Tajemnicza Degustacja to koncept polegający na połączeniu sześciu idealnie dobranych win ze świetną, pełną fantazji kuchnią, oraz – co istotne – zaproszeniem gości do stołu nie w restauracjach, lecz w tajemniczych, niespodziewanych, ale zawsze pięknych miejscach w Krakowie i okolicach.
Chcesz wiedzieć o nas więcej? Odwiedź naszego bloga. 
https://tajemniczadegustacja.wordpress.com/

Menu:
Proziaki z trzema masłami – podkarpackie domowe pieczywo podamy z masłem podkręconym ziołami, wędzonym pstrągiem ojcowskim i trzecie, po staropolsku doprawimy anchois i gałką muszkatołową. Oddamy e ten sposób hołd najstarszej polskiej książce kucharskiej wydanej w Krakowie w 1682 roku.

Latkes z wędzonym pstrągiem – ziemniaczane placki to klasyka polska, niemiecka i żydowska. Dziś zjada się nimi także Nowy Jork. My dodamy do nich tarty korzeń pasternaku i podamy ze śmietankowym twarogiem i pstrągiem ojcowskim.

Suska sechlońska z półgęskiem – w okolicach Łącka i Laskowej powstaje genialna podwędzana śliwka. Podamy ją z półgęskiem, jedną z najlepszych polskich wędlin, którymi zajadała się polska szlachta. Ich smak wychwalał Mickiewicz, w Soplicowie podawano je na śniadanie. Mamy nadzieję, że wieszcz nie obrazi się, że podamy je na kolację.

Sałatka z bobu i ziemniaków – korzystając z sezonu i młodych warzyw podamy sałatkę z bobu i zimniaków. Dodamy do niej nieco pstrąga z Ojcowa, a całość skropimy sosem na bazie oleju rzepakowego z Góry Św. Wawrzyńca.

Burgery z szarpaną dziczyzną – domowe drożdżowe bułeczki podamy z długo pieczoną dziczyzną i colesławem z młodej kapusty. Połączymy na talerzu polską tradycję i amerykański sposób na mięso.

Sernik z kwiatami dzikiego bzu – dziki bez na Słowiańszczyźnie zawsze uznawany był za drzewo magiczne. Czasem łączono z nim nawet moce piekielne. My wiemy jedno – jego aromatyczne kwiaty są piekielnie dobre, dlatego ich wyjątkowy zapach połączymy z twarogiem!


Cena: 120 zł od osoby + 15 zł za przejazd 
Zapisy: kobietyiwino@gmail.com 
GODZ. 17:00 !!!!!!!!!!!!!!!!
Miejsce: tajemnicze - spotykamy się na pętli autobusowej koło nowego kleparza 
Liczba miejsc bardzo ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Partnerem wydarzenia jest: 
Kinga Pienińska