img

Polskie wina i cydry 2017 | Poznań

Fundacja SPOT., Magazyn WINO, Stowarzyszenie Sommelierów Polskich i Akademia
Kulinarna SPOT. to EAT zapraszają 24 czerwca 2017 roku po raz czwarty do SPOT. na całodzienny cykl wydarzeń poświęconych polskim winom, cydrom i produktom regionalnym z Wielkopolski. Będzie można je lepiej poznać, zdegustować oraz – co najważniejsze – kupić.

Po raz kolejny będziemy gościli w Poznaniu wybranych, naszym zdaniem najlepszych polskich winiarzy, producentów cydru oraz producentów spożywczych wyrobów regionalnych.

Zaprezentujemy ich produkty w kilku odsłonach: degustacji połączonej z menu degustacyjnym, degustacji komentowanej, warsztatów kulinarnych oraz otwartej degustacji stolikowej.

10.00-12.30 degustacja komentowana połączona z menu degustacyjnym

Prowadzący: Tomasz Prange-Barczyński / Magazyn Wino

W czasie degustacji zostanie zaprezentowanych i skomentowanych ok. 30 wybranych polskich win i cydrów, które zostaną zaproponowane do autorskiego menu degustacyjnego, którego tematem przewodnim będą regionalne produkty z Wielkopolski. 

Degustacja z udziałem zaproszonych winiarzy i cydrowników przeznaczona jest dla sommelierów, managerów gastronomii, przedstawicieli mediów, blogerów, pasjonatów wina oraz gości. 

Liczba miejsc ograniczona. 

Zapisy: akademia@spot.poznan.pl

Cena: 200zł, dla sommelierów 70zł

12.45-14.15 degustacja komentowana Wzgórz Trzebnickich oraz Winnicy Jakubów

Prowadzący: Maciej Nowicki/ Winicjatywa, Tomasz Kramer / SPOT., Szymon Maksymowicz /

SPOT.

Prezentacja – naszym zdaniem – jednych z najciekawszych polskich winnic będzie miała charakter degustacji poziomej prezentującej wszystkie wina z nowego rocznika oraz degustację pionową wybranych etykiet. 

Degustacja z udziałem zaproszonych winiarzy i cydrowników przeznaczona jest dla sommelierów, managerów gastronomii, przedstawicieli mediów, blogerów, pasjonatów wina oraz gości. 

Liczba miejsc ograniczona. Więcej informacji wkrótce. 

Cena: 80zł, dla sommelierów 30zł

Liczba miejsc ograniczona.

Zapisy: akademia@spot.poznan.pl

14.30-17.00 warsztaty kulinarne z regionalnymi produktami z Wielkopolski 

Prowadzący: Maciej Nowicki / Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie 

W czasie warsztatów uczestnicy będą mogli pracować wspólnie z jednym z najciekawszych polskich szefów kuchni, ale także wspólnie z nim rekonstruować staropolskie przepisy kulinarne z wykorzystaniem regionalnych produktów z Wielkopolski.

Warsztaty będą miały charakter otwarty. 

Liczba miejsc ograniczona. 

Cena: 170zł

Zapisy pod adresem: akademia@spot.poznan.pl

Liczba miejsc ograniczona. 

17.00-17.30 ogłoszenie wyników Konkursu Winiarskiego „Polskie korki 2017”

W tym roku po raz pierwszy naszemu festiwalowi towarzyszyć będzie konkurs winiarski, który organizujemy wraz ze Stowarzyszeniem Sommelierów Polskich. Wraz z jego przedstawicielami wyróżnimy „Korkami” najlepsze polskie wina.

17.00-20.00 otwarta degustacja polskich win i cydrów oraz produktów regionalnych

Degustacja będzie miała charakter degustacji stolikowej, w czasie której każdy z zaproszonych winiarzy, cydrowników i producentów będzie prezentował swoje wyroby. W jednym miejscu będzie można zdegustować i kupić ponad sto polskich win, cydrów i wyrobów regionalnych z Wielkopolski.

Degustacja otwarta przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych. 

bezzwrotna kaucja za kieliszek: 20 zł, płatne na miejscu

Kontakt: Tomasz Kramer wino@spot.poznan.pl +48 835 88 40

KONKURS WINIARSKI "POLSKIE KORKI 2017"

Po raz pierwszy w ramach festiwalu „Polskie wina i cydry vol. 4 / 2017” odbędzie się Konkurs

Winiarski „Polskie Korki 2017”.

Ma on na celu dokonanie profesjonalnej oceny polskich wyrobów winiarskich, ale tylko takich, które zostały wytworzone w 100% z winogron uprawianych i zebranych w Polsce. W Konkursie mogą wziąć udział produ¬cenci i importerzy wina, niezależnie od tego, czy będą uczestnikami festiwalu.

Próbki win, podzielonych według odpowiednich kategorii, będzie oceniać międzynarodowe Jury Konkursowe, składające się z członków Stowarzyszenie Sommelierów Polskich, które objęło patronatem nasz festiwal. 

Pełen skład jury: Ursula Heinzelmann (wiecej: http://bit.ly/2qVz8Wu), Tomasz Prange Barczyński (Przewodniczący jury, więcej:http://bit.ly/2rGj78m), Maciej Nowicki (więcej: http://bit.ly/2rXE7Vt), Lechosław Olszewski (Sekretarz jury), Łukasz Głowacki, Paweł Białęcki, Maciej Sokołowski, Maciej Danielewicz, Mateusz Dobrzykowski, Tomasz Kramer.

więcej: http://bit.ly/2ro7ZNy

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych o zapoznanie się z regulaminem http://bit.ly/2pbLJWq oraz formularzem zgłoszeniowym http://bit.ly/2pSfKsY

Stowarzyszenie Kobiety i Wino patronuje wydarzeniu