Dominika Reich

Sommelierka, degustatorka, specjalistka od łączenia smaków. Swoją przygodę z winem rozpoczęła w Badenii, gdzie przez 10 lat zdobywała wiedzę pracując bezpośrednio w winiarni, szkoląc się nie tylko jako sommelier i doradca sprzedaży wina, ale równocześnie przypatrując się produkcji win spokojnych, musujących, likierów i destylatów. Swoje doświadczenia zdobywała następnie w Szwajcarii pracując jako specjalista oraz sprzedawca wina w jednej z najbardziej renomowanych firm – Schuler. Brała udział w wielu prestiżowych imprezach o międzynarodowej randze takich jak targi, degustacje oraz warsztaty u mistrzów w swoich dziedzinach (m.in. we Włoszech – Distilleria Marzadro; Francji – Fromagerie Antony).

Swoją pasję do odkrywania i łączenia szlachetnych smaków realizuje także po powrocie do Polski jako właścicielka sklepu z winami, serami i wyszukanym asortymentem delikatesowym w Białymstoku (The House of Cheese).
Codziennie, i z każdym, dzieli się swoim entuzjazmem oraz wiedzą o winach i świecie kulinariów. Prowadzi profesjonalne degustacje, warsztaty winiarskie oraz eventy branżowe.
Absolwentka WSET 2 w Szwajcarii, członek Polskiego Stowarzyszenia Sommelierów oraz Stowarzyszenia Właścicielek Firm Podlaskiego Klubu Kobiet Biznesu.

www.dominikareich.pl