Patrycja Krauze

Życie spędza w niekończącej się podróży między Warszawą (gdzie mieszka) a Krakowem (gdzie spełnia się zawodowo). W 2010 roku porzuciła domowe życie tłumaczki free-lancerki na rzecz Krakowa, gdzie od tego czasu prowadzi klub & cocktail-bar w PIWNICY pod BARANAMI, a także organizuje koncerty, wystawy, jubileusze, bale etc., redaguje treści pism mniej i bardziej oficjalnych z ramienia Impresariatu Piwnicy pod Baranami oraz tekstów udostępnianych w social-mediach. Członkini Stowarzyszenia Artystów i Sympatyków Piwnicy pod Baranami.
Wiedzę i pasję do wina zawdzięcza podróżom oraz przekonaniu, że jedzenie i wino jest kluczem do zrozumienia regionów, państw, krain, tradycji, kultur i ludzi. Kiedy Monika Bielka-Vescovi zaprosiła ją do elitarnego grona założycielek Stowarzyszenia Kobiety i Wino rzuciła się w wir organizowania winnych degustacji, szkoleń i paneli dyskusyjnych. W marcu 2023 została wybrana do Zarządu Stowarzyszenia KiW.
Z fascynacji światem wina zrodziły się dwa wine-bary, których jest współwłaścicielką: DZIKIE WINO Wine Bar – przy krakowskim Rynku Głównym w Pałacu pod Baranami oraz DZIKIE WINO Na Kleparzu, które specjalizuje się w winach oraz rzemieślniczych alkoholach wyłącznie z Polski. Organizuje winne degustacje i spotkania z polskimi winiarzami. Absolwentka WSET Spirits.
Skończyła studia magisterskie na Wydziale Polonistyki UW (Bohemistyka w Instytucie Filologii Słowiańskiej). Z wykształcenia filolożka, literaturoznawczyni i tłumaczka. Po studiach pracowała jako dziennikarka (tygodnik Przekrój), w produkcjach filmowych (dział produkcji i dział reżyserski) oraz jako tłumaczka- freelancerka.